• Draci sa vracajú

• Školský klub ZŠ Považská Teplá vyhlasuje súťaž o najkrajšieho, najoriginálnejšieho, najzaujímavejšieho doma vyrobeného lietajúceho ŠARKANA.  Do súťaže sa môžu zapojiť všetci žiaci. Hotové diela odovzdávate do 11.10.2024.

Nalaďte sa na jesennú nôtu s vlastnoručne vyrobeným šarkanom. Vytvoríme spoločne pestrofarebné divadlo na jesennej oblohe.

TEŠÍME SA NA VAŠE ORIGINÁLNE DIELA.

V prípade otázok sa môžete obrátiť na pani vychovávateľky. :)

• Riaditeľské voľno utorok 03.09.2024

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Pov. Teplá oznamuje žiakom a rodičom základnej školy, že v zmysle § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z.z o výchove a vzdelávaní (školský zákon),  poskytuje žiakom 1. – 9. ročníka riaditeľské voľno  z dôvodu opravy havarijného stavu kanalizácie v budove školy na deň 03. september 2024 (utorok). Vyučovanie začne opäť v stredu 4. septembra 2024.

Z dôvodu opravy havárie - nefunkčných sociálnych zariadení, nie je možné v tento deň realizovať vyučovanie. Prosíme o pochopenia a veríme vo veľmi rýchle vyriešenie opravy. Všetci žiaci majú na tento deň odhlásenú stravu v ŠJ.

Materská škola bude v prevádzke v bežnom režime.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025

• Riaditeľstvo základnej školy s materskou školou v Považskej Teplej oznamuje rodičom a žiakom našej školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025 bude v pondelok 2. septembra o 8,00 h. v budove školy.

Prevádzka materskej školy začne rovnako v pondelok 2. septembra 2024 o 6,30 h.

• Školské TEPLÁkoviny - už zajtra v predaji!!!

• Nové číslo školského časopisu je na svete! Čaká vás 14 pestrofarebných strán s pútavým obsahom. Zaspomínajte si na uplynulý školský rok pomocou kvalitných fotografií, zabavte sa na vtipoch z našej školy, pokochajte sa tvorbou svojich spolužiakov, vyrobte si veselú rybičku, nakuknite do súkromia svojich učiteľov, naučte sa, ako sa vyrába lahodná zmrzlina, overte si svoje vedomosti o psích plemenách... a hlavne nezabudnite vystrihnúť zlosovateľný kupón, s ktorým môžete v piatok vyhrať krásnu cenu:)

Časopis budeme predávať ZAJTRA (vo štvrtok) 27.6. počas desiatovej prestávky za 3 eurá.

POZOR! Vytlačených je len 60 kusov a dotlač nechystáme, takže kto prv príde, ...

• ENGLISHSTAR

• ENGLISHSTAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožňuje žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom anglického jazyka materiály využiteľné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania.

V tomto školskom roku našu školu reprezentovalo 10 žiakov zo 4., 7., 8. a 9. ročníka. Počas 45 minút vypracovali testy, ktoré boli zamerané na jazykové zručnosti ako sú čítanie s porozumením a písanie. Testy rozvíjali žiacku originalitu, tvorivosť, aktívne myslenie a kreativitu. Najúspešnejších žiaci z našej školy sú: Olivia Yashchuk – 8. roč. (100%), Simona Myslivcová – 8. roč. (100%), Gabriela Podolinská – 8. roč. (98%) a Karolína Muráňová – 8. roč. (98%).

• Olympijský deň 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympijský deň 2024 .

V zápale športového boja sa dňa 5.6.2024 ocitli naši tretiaci a štvrtáci. Zasúťažili si so žiakmi  bystrických škôl v disciplínach: beh na 60 m, hod plnou loptou, hod vortexom, skok z miesta, skok do diaľky s rozbehom a štafeta. Naše deti sa snažili podať čo najlepšie výkony a pekne reprezentovali našu školu.

• Motýlia farma

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Motýlia farma .

Motýlik, motýlik, krásny si ako nik... Na krásne krídelká motýlikov sme sa pozreli potom, keď sa naše húseničky zakuklili a keď z nich po istom čase vyliezli mladé motýle. Potešili sme sa pohľadom na ne a spoločne sme motýlikov vypustili do voľnej prírody.

• Deň rodiny

• Piatok 17. máj patril rodine. Na školskom dvore si žiaci našej školy pre rodičov a rodinných príslušníkov pripravili krásne vystúpenia. Súčasťou bol tradične aj sprievodný program, skákací hrad, stánok s občerstvením a predajom handmade výrobkov. Deti si mohli v tvorivých dielničkách vyrobiť náramky, vyskúšať si maľovanie na tvár alebo sa zúčastniť športových súťaží. Nechýbala ani diskotéka s Ujom Ľubom. Všetkým rodičom ďakujeme za podporu a teším sa na akciu aj o rok.

• DEŇ RODINY 2024

• Pozývame všetky deti, rodičov, starých rodičov, kamarátov a známych na DEŇ RODINY plný dobrej nálady a  bohatého programu.

• Vážení rodičia a žiaci,

v dňoch 20.05.2024 až 24.05.2024 (vrátane) sa na našej škole uskutoční zber papiera. Papier bude možné priniesť v čase od 6:30 do 17:00. Papier sa bude odovzdávať v odstavenom kontajneri v areáli školy, kde bude pedagogický dozor. V prípade, že tam pedagogický dozor nebude, môžete vyhľadať p.školníka alebo zazvoniť na školský zvonček. Triedy a jednotlivci, ktorí prinesú najväčšie množstvo papiera, budú odmenení. Prinesený papier musí spĺňať rovnaké podmienky ako papier, ktorý patrí do triedeného odpadu, a teda nesmie byť mastný alebo špinavý. Vjazd autom do areálu školy za účelom doviezť papier, je počas konania zberu dovolený, dbajte však na bezpečnosť detí!

Ďakujeme za spoluprácu všetkým žiakom, rodičom a učiteľom!

• Bábkové divadlo v Žiline

• Žiaci prvého stupňa v piatok 10. mája navštívili divadelné predstavenie Snehulienka v Bábkovom divadle v Žiline. Divadelné predstavenie o Snehulienke, ktorej príbeh pozná snáď každý, bol pre nás veľmi poučný a zároveň zábavný. Zistili sme, že s výzvami prichádza aj zodpovednosť, že žena i muž sú si rovní a že zlu sa treba vždy postaviť, inak sa nezastaví pred ničím.

• Základná škola +421 42 4381192 mobil 0911225130

Materská škola: +421 42 4381149 mobil: 0911667112