• Považskobystrická latka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Považskobystrická latka.

Dňa 28.3.2023 prebehol na našej škole jubilejný 50-ty ročník súťaže Považskobystrická latka. Účasť bola veľká a okrem súťaží v jednotlivých disciplínach čakal zúčastnených aj zaujímavý program v podaní mažoretiek z Považskej Bystrice. K úspešnému 2. miestu gratulujeme Sárke Melicheríkovej (kategória 2012) a rovnako k 2. miestu gratulujeme Eliške Hraňovej (kategória 2011). Reprezentantom M. Muráňovi, T. Špindorovi, V. Fujakovej, S. Matušíkovej, G. Podolinskej, F. Kresáňovi a M. Kresáňovi ďakujeme za reprezentovanie našej školy.

• Dotácie na školské obedy

• S účinnosťou od 01.05.2023 dochádza k zmenám v poskytovaní dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“). Dotácia na stravu sa môže poskytnúť na zabezpečenie obeda a iného jedla pre dieťa v materskej škole a žiaka v základnej škole.Ponúkame Vám informácie, ako požiadať o dotáciu na stravu pre Vaše dieťa:

1. Podmienkou poskytnutia dotácie na stravu je písomná žiadosť zákonného zástupcu dieťaťa, ktorú podáva prostredníctvom zariadenia školského stravovania (cez aplikáciu Edu Page - Žiadosti/Vyhlásenia - Žiadosť o dotácie na stravu - NÁVRATKA). Žiadať môžete od 30.03. do 14.4.2023.
            2. Ak sa dieťa v školskej jedálni nestravuje, nie je rozhodnutím riaditeľa prijaté na stravovanie, musí rodič dieťaťa predložiť zároveň aj zápisný lístok stravníka.
            3. Podmienkou dotácie je vždy účasť žiaka/dieťaťa na vyučovaní a odobratie obeda.

Všetky podrobné informácie k dotáciám na stravu, výšku dotácie a oprávnené deti na poskytnutie dotácie dostane rodič cez správu v Edu Page.

• 28. marec Deň učiteľov

• Pani učiteľke

Za prvú čiarku,

čo rúčkou nešikovnou

napísala som do písanky,

za sladkú hrdosť,

keď po slabikách

prečítala som prvé stránky,

za tichu bolest',

keď pre žial' iných

do knižky spŕchla slza veľká,

za všetko vďaka,

pani učiteľka. E. Čepčeková

Milí kolegovia, k Vášmu sviatku Vám želám veľa zdravia, trpezlivosti a nekonečný optimizmus pri práci s deťmi. Chcem všetkým našim p. učiteľkám a p. učiteľom v ZŠ a MŠ, p. vychovávateľkám, p. asistentke, ale aj ostatným, ktorí tvoria školu (p. kuchárky, upratovačky, školník) poďakovať za mimoriadnu obetavosť v neľahkých podmienkach súčasného vyučovania, za ochotu, silu zvládať aj neprekonateľné prekážky pre prospech detí. Nech je Vám každý úsmev našich školských detí odmenou. ĎAKUJEM VÁM! RŠ

• VEĽKÁ NOC OČAMI DETÍ

• Milí rodičia, milí žiaci!

Aj tento rok k nám prichádzajú krásne jarné sviatky, na ktoré sme po dlhej zime čakali  - Veľká noc .

Tento rok si v našej škole vystavíme práce našich žiakov, ktoré nám ukážu, ako Veľkonočné sviatky prežívajú naši žiaci spolu s rodinou.  Doneste  svoje práce (zdobené vajíčka, pozdravy, korbáče, dekorácie atď.) do 31.03. do školy. Najkrajšie práce budú odmenené a zverejnené v školskom časopise.

Prajeme Vám krásne spoločné chvíle pri tvorení!

• Kvíz Dopraváčik v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kvíz Dopraváčik v ŠKD.

Prichádza jar a s ňou postupne deti vyťahujú svoje dopravné prostriedky. Na kolobežkách a bicykloch platia pravidlá, ktoré si na dopravnom kvíze žiaci hravou formou zopakovali, aby boli ich výlety bezpečnejšie.

• Svetový deň Downovho syndrómu

• Zapoj sa aj ty do Ponožkovej výzvy na podporu ľudí s Downovým syndrómom a pomôž zvýšiť povedomie spoločnosti o Downovom syndróme!

Zajtra (21.3.) si daj NA KAŽDÚ NôŽKU INÚ PONOŽKU a vyjadri tak svoj postoj, že ľudia s touto odlišnosťou k nám bežným ľuďom patria, že ich akceptujeme a podporujeme.

Od svojej triednej pani učiteľky sa zajtra dozvieš, koľko detí sa vo svete každý rok narodí s touto poruchou, či sa dá liečiť, aké sú typické príznaky Downovho syndrómu, prečo bol vybraný práve dátum 21.3. a prečo si v tento deň máme obuť rozdielne ponožky - čo symbolizujú (a na toto prídeš možno aj sám:).

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Dňa 8. 2. 2023 sa v CVČ v Považskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády, na ktorom našu školu reprezentovala žiačka siedmeho ročníka Lucka Smatanová. Podarilo sa jej umiestniť na veľmi peknom 3. mieste. Lucke zo srdca všetci blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších súťažiach.

• EKOBUK

• Vážení rodičia a priatelia školy, obchodný reťazec Kaufland vyhlásil súťaž pre školy, v ktorej môže aj naša škola vyhrať hodnotné ceny. Preto Vás chceme  poprosiť o zasielanie hlasov v období od 2.3. do 26.4.2023 pre našu školu. Každý hlas sa počíta! ĎAKUJEME!

• Výstava kníh pre deti a mládež

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výstava kníh pre deti a mládež .

V dňoch 22. - 24.2.2023 žiaci našej školy navštívili predajnú výstavu kníh v školskej knižnici. Pani Tomášková, predajkyňa kníh, nám predstavila veľké množstvo krásnych kníh pre deti a mládež. Niektoré tituly nám prezentovala hlasným čítaním pre  deti. Malí žiaci a deti z MŠ sa započúvali do ukážky z knihy Nezbedný Posmievajko o zlomyseľnom škriatkovi, ktorý žije iba z posmievania. A potom hľadali, či veru nenájdu Posmievajka aj u seba. Starší žiaci si vypočuli ukážku z knihy G. Futovej Šelmy v lavici o trochu bláznivej škole. Záujem o knihy bol veľký. P. Tomášková na záver výstavy venovala našej knižnici 5 titulov kníh, za ktoré ďakujeme.