• Štvrtáci v múzeu pána Ladislava Janecha

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Štvrtáci v múzeu pána Ladislava Janecha.

Exkurzia v múzeu u pána Janecha

V stredu 20.09.2023 žiaci 4. ročníka navštívili rodinné múzeum pána Janecha v Považskej Teplej. Dozvedeli sa veľa o živote v minulosti v našej obci. Pán Janech porozprával deťom ako to vyzeralo u nás pred mnohými rokmi. Deti zaujala veľká zbierka mincí, kamenné delové gule, drotárske výrobky ale aj  ľudové oblečenie, rôzne kuchynské potreby, zvon z kaplnky, ktorý  nám zazvonil jasným hlasom. Na dvore deti obdivovali hlbokú studňu a ďalšie pracovné náradie. Ďakujeme pánovi Janechovi a jeho manželke za zaujímavé rozprávanie o minulosti.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024.

Tak ako je zvykom na úvod septembra sme otvorili brány školy pre našich žiakov. Špeciálne sme privítali prváčikov, ktorých v prvý deň čakala pasovačka a úspešne ju zvládli. Pre našich prváčikov sa nielen začal nový školský rok, ale aj nové obdobie života. Prvý rok v škole je pre dieťa náročný, ale zároveň aj veľmi dôležitý. Tváre našich prváčikov boli plné očakávaní a prekvapení, čo tu na nich čaká. Veríme, že sa v našej škole budú cítiť dobre, naučia sa mnoho nových poznatkov a nadobudnú nové priateľstvá. Dúfame, že tento školský rok bude pre našich žiakov obohacujúcim obdobím, počas ktorého nebude chýbať chuť a energia do štúdia, aby sme o 10 mesiacov mohli s radosťou a hrdosťou povedať, že sme to zvládli.

• HURÁ DO ŠKOLY

• Pred nástupom detí do MŠ rodič cez EduPage odošle Vyhlásenie o bezinfekčnosti pre MATERSKÉ ŠKOLY (žiadosti/vyhlásenia).

• LETNÉ PRÁZDNINY

• Prajeme Vám nádherné, slnečné prázdniny, plné vône melónov, ovocia, zmrzliny a krásnych zážitkov. Stretneme sa opäť v pondelok 4. septembra 2023.

• Ukončenie školského roka 2022/2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ukončenie školského roka 2022/2023.

Všetko má svoj koniec a aj našim žiakom zazvonil poslednýkrát zvonec. Koniec júna spravidla patrí odovzdávaniu vysvedčení, a tak sme sa so všetkými žiakmi stretli pri tejto milej udalosti. Rozlúčili sme sa s deviatakmi, ktorí svoje vzdelanie rozšíria na stredných školách. Deťom prajeme krásne leto plné zážitkov, hier a oddychu. Už teraz sa tešíme, ako v septembri opäť otvoríme brány školy našim žiakom.

• JUNIÁLES 2023

• Milí rodičia, starí rodičia, priatelia a známi, všetkých Vás srdečne pozývame na obľúbený JUNIÁLES. Prídite sa zabaviť, zatancovať si, porozprávať sa pri dobrom guláši a vyhrať peknú cenu v tombole dňa 24.6.2023 od 20,00 hod. v areáli ZŠ. Veľmi sa na Vás tešíme.

• Olympijský deň 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympijský deň 2023 .

Dňa 8.júna 2023 sa žiaci 3.a 4. ročníka zúčastnili športovej akcie pre základné školy Olympijský deň 2023. Hýb sa, uč sa a objavuj  bola téma tohto dňa. Žiaci súperili v disciplínach: hod kriketovou loptičkou, hod plnou loptou, skok do diaľky z miesta a s rozbehom, beh na 60 metrov a na záver štafeta 4x50 m. Celá akcia sa niesla v olympijskom duchu. Vztyčovala sa vlajka, zapaľoval olympijský oheň, rozhodcovia a pretekári skladali sľub. Bol to deň plný športového zápolenia, vzájomného podporovania v družstvách a  poznávania nových kamarátov.

• MDD 1. stupeň

• Dňa 1.6.2023 žiaci prvého stupňa oslávili svoj sviatok športovými hrami, ktoré si pre svojich mladších spolužiakov pripravili žiaci IV. ročníka. Spoločne sa zabavili a za zvládnutie všetkých disciplín boli odmenení sladkými balíčkami.  Čerešničkou bola prechádzka počas ktorej sa schladili osviežujúcou zmrzlinou.

• Píšem, píšeš, píšeme 2023

• Literárna súťaž Píšem, píšeš, píšeme je zameraná na tvorbu literárnych diel. Tento rok zorganizovala Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne pre základné školy a 8-ročné gymnáziá Trenčianskeho kraja už jej XXI. ročník.

1. miesto v žánri poézia v kategórii starších žiakov získala naša piatačka Viktória Pauerová. Blahoželáme jej k skvelému umiestneniu a prajeme jej veľa tvorivých nápadov

• Vypúštanie motýľov

• Aj v tomto školskom roku  sme si opäť založili motýliu farmu a sledovali sme vývoj motýľa od húseničiek až po dospelého motýľa. Motýle sme v jeden krásny slnečný deň vypustili na nádvorí školy do prírody. Teší nás záujem žiakov a veríme, že sa pri tejto činnosti opäť stretneme o rok.

• Deň rodiny 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň rodiny 2023.

Piatok 26. máj patril rodine. Na školskom dvore si žiaci našej školy pre rodičov a rodinných príslušníkov pripravili krásne vystúpenia. Súčasťou bol tradične aj sprievodný program, skákací hrad, stánok s občerstvením a predajom handmade výrobkov. Popoludnie spestrila aj detská animátorka Šaška Baška. Všetkým rodičom ďakujeme za podporu a teším sa na akciu aj o rok.

• Školské TEPLÁkoviny od zajtra v predaji!

• Vážení pedagógovia, rodičia a milí žiaci!
            Špeciálne rozšírené letné číslo Školských TEPLÁkovín je na svete!
            Od zajtra si ho budete môcť zakúpiť za prázdninovú cenu 1 euro cez desiatovú prestávku vo vestibule školy. Tvoria ho najmä príspevky žiakov. Predávať sa bude aj v piatok počas Dňa rodiny.

• DEŇ RODINY

• Všetky deti, rodičov, starých rodičov, kamarátov a známych pozývame na DEŇ RODINY plný dobrej nálady a  bohatého programu.

• MATEMATIKA trochu inak

• Vo štvrtok 18.5.2023 si žiaci 6.ročníka precvičovali úlohy z matematiky na školskom dvore. Zadania príkladov si museli zistiť z QR kódov, potrebné hodnoty namerať a až potom počítať.