• Súťaž v aranžovaní „Veľkonočné inšpirácie“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž v aranžovaní „Veľkonočné inšpirácie“.

Naše dievčatá sa zúčastnili súťaže v aranžovaní s názvom „Veľkonočné inšpirácie“. Školu reprezentovali Terézia Špalková, Patrícia Sárincová, Vivien Maceková, Jessica Špindorová a Linda Mešková. Terézia Špalková sa umiestnila na 1.mieste, Vivien Macekoná na 3. mieste a Patrícia Sárincová získala špeciálnu cenu za svoj pestrofarebný aranžmán. Dievčatám veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našej školy a gratulujeme im k víťazstvám.

• Pozerajte našimi očami

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pozerajte našimi očami.

Dnes sa žiaci 1. - 8. ročníka zúčastnili výnimočného programu s názvom Pozerajte našimi očami. Páni Marek a Juraj s asistentkou Peťou a vodiacim psíkom Lukim nám jednoduchou a humornou formou ukázali život človeka, ktorý nevidí a tiež veci, ktoré sú pre zdravých ľudí úplne jednoduché, no pre zrakovo znevýhodnených také zložité. V programe nechýbali piesne, oboznámenie so stupňami a dôvodmi zrakového postihnutia, ukážka chôdze s bielou palicou, upozornenie na to, akých chýb sa dopúšťajú ľudia v snahe pomôcť nevidiacim, základné pomôcky pre nevidiacich, niečo o športe s goalbalovou loptou a na záver Luki ukázal, akým dokáže byť pes pre nevidiaceho človeka užitočným pomocníkom.

• DEŇ UČITEĽOV 28. marec

• "Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného samoštúdia." J.A. Komenský

Milí kolegovia, k Vášmu sviatku Vám želám veľa zdravia, trpezlivosti a nekonečný optimizmus pri práci s deťmi. Všetkým našim p. učiteľkám a p. učiteľom v ZŠ a MŠ, p. vychovávateľkám, p. asistentke, ale aj ostatným, ktorí tvoria školu (p. kuchárky, upratovačky, školník) poďakovať za mimoriadnu obetavosť, ochotu a silu zvládať aj neprekonateľné prekážky pre prospech detí. Nech je Vám každý úsmev našich školských detí odmenou. ĎAKUJEM VÁM! RŠ

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny začínajú 28.3. a končia 2.4.2024 (štvrtok - utorok). Vyučovanie začne v stredu 3.4.2024.

Prevádzka materskej školy bude z organizačných dôvodov prerušená od 28.3. - 2.4.2024. Deti do materskej školy nastúpia v stredu 3.4.2024.

• Noc s Andersenom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc s Andersenom .

V piatok 22.3. sa siedmaci zúčastnili podujatia s názvom Noc s Andersenom zameraného na podporu čítania. Do 19. ročníka tohto medzinárodného podujatia sa spolu s nami zapojilo takmer 500 ďalších škôl, škôlok, knižníc, centier voľného času či rôznych kultúrnych centier. Siedmaci si užili skrátenú večernú verziu podujatia a zažili svoju školu v jej netradičnom večernom šate. Témou podujatia bolo "dobrodružstvo a robinsonáda." Nechýbali vzácni hostia, rozprávkový kvíz, skupinové aktivity, písanie listu, šum mora, pátranie potme a, samozrejme, strašenie...

• Letí, letí, všetko letí, čo má krídla všetko letí.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letí, letí, všetko letí, čo má krídla všetko letí..

Školský klub ZŠ Považská Teplá vyhlasuje súťaž o najkrajšieho, najoriginálnejšieho, najzaujímavejšieho doma vyrobeného lietajúceho živočícha (vtáctvo alebo aj hmyz). Do súťaže sa môžu zapojiť všetci žiaci. Hotové diela odovzdávate do 15.04.2024 a následne o víťazoch rozhodne kolektív učiteľov. Všetci žiaci budú odmenení. TEŠÍME SA NA VAŠE ORIGINÁLNE DIELA s ktorými vyzdobíme hlavnú chodbu našej školy. V prípade otázok sa môžete obrátiť na pani vychovávateľky. :)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik.

Naši tretiaci a štvrtáci absolvovali v uplynulom týždni plavecký výcvik. Naučili sa a zdokonalili rôzne plavecké štýly a úspešne doplávali až k svojmu "mokrému vysvedčeniu".

• " Veselé trampoty s hudbou "

• Dňa 13. 3. 2024 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili výchovného koncertu pripravovaného Základnou umeleckou školou v Považskej Bystrici s témou: " Veselé trampoty s hudbou ". Žiaci si vypočuli pútavú rozprávku o strašidelnom klavíri, o klebetnej flaute i o slávnom dirigentovi , ktorá bola prepletená hudobnými vsuvkami, v ktorých bola potrebná aj aktívna pomoc malých poslucháčov.

• Mladý obchoďák

• Dňa 6.3.2024 sa žiaci 9. ročníka Matej Kaššovic, Jakub Kaššovic a Richard Bírošík zúčastnili súťaže na Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici. V silnej konkurencii 52 družstiev zo základných škôl z Považskej Bystrice a okolia, Púchova, Dubnice a Ilavy sa umiestnili na 11. mieste. Svoje vedomosti uplatnili v piatich súťažných disciplínach: informatika, účtovníctvo, tovaroznalectvo, anglický jazyk a ekonomika.

• Týždeň slovenských knižníc

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň slovenských knižníc.

4. – 10. marca 2024 Týždeň slovenských knižníc "KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH ". Žiaci 3. a 4. ročníka navštívili Považskú knižnicu v Považskej Bystrici. Dozvedeli sa o tom, ako to v knižnici funguje, aké služby svojim čitateľom ponúka, ale aj o histórii budovy Považskej knižnice. Pani knihovníčka im porozprávala o jednotlivých oddeleniach knižnice a ukázala im zaujímavé knižné poklady. Niektorí žiaci absolvovali pasovanie za čitateľov knižnice a získali svoj prvý preukaz čitateľa. Vybrali si krásne detské knihy a tešia sa na ďalšiu návštevu.

• Regionálna výchova- využívanie a spracovávanie rôznych materiálov v minulosti

• Žiaci 1. stupňa absolvovali v uplynulom týždni exkurziu vo Vlastivednom múzeu v Považskej Bystrici, spojenú s tvorivými dielničkami. Dozvedeli sa o pôvode a histórii pestovania kukurice na našom území a vyskúšali si prácu s kukuričným šúpolím pri výrobe bábik. Na hodinách regionálnej výchovy spoznali rôzne materiály a spôsob ich spracovania tak, ako to robili naši predkovia. Dozvedeli sa o tradičnom využívaní a spracovávaní všetkého, čo si ľudia kedysi dochovali, či dopestovali. Zistili, ako sa pestoval a spracovával ľan, ako funguje tkáčsky stav, čo sú to priadky a páračky, ale aj to, ako sa počas nich ľudia stretávali, rozprávali si príbehy, či spievali.