Na základe rozhodnutia ministra školstva bude od pondelka 8.2.2021 obnovená prevádzka materskej školy a prezenčné vyučovanie žiakov 1. - 4. ročníka základnej školy. Obnovuje sa aj prevádzka školskej jedálne a školského klubu detí. Pokyny k nástupu:
- Deti MŠ a žiaci 1.-4. roč. ZŠ sa netestujú.
- Aspoň jeden zákonný zástupca dieťaťa, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti musí mať pri nástupe dieťaťa do MŠ, ZŠ certifikát o negatívnom výsledku na Covid 19 nie starší ako 7 dní. Zákonný zástupca si môže uplatniť výnimku, ak má potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid 19 v období od 10.11.2020. Testy na domáce testovanie na ochorenie Covid 19 nie sú akceptované. Mesto Pov. Bystrica organizuje testovanie pre rodičov a zamestnancov škôl aj počas víkendu 6.-7.2.2021 v športovej hale na sídlisku SNP. Môžete využiť toto alebo iné odberové miesto. Testovanie je zákonný zástupca povinný absolvovať každých 7 dní (napr. test v piatok znova o týždeň v piatok).
- Pri nástupe detí do MŠ, ZŠ je potrebné odovzdať Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu (elektronické cez edupage, alebo podpísané tlačivo). Zákonný zástupca zodpovedá za pravdivosť údajov v čestnom vyhlásení.
- Všetky deti MŠ a 1. st. ZŠ sú od pondelka prihlásené na stravovanie v ŠJ. Ak dieťa do školy nenastúpi, treba ho do nedele 7.2.2021 do 18,00 h. odhlásiť zo stravy.
- Ak sa aspoň jeden zákonný zástupca dieťaťa nezúčastní testovania, dieťa zostáva doma, má ospravedlnenú absenciu na vzdelávaní, vzdeláva sa podľa pokynov vyučujúceho (zadanie DÚ, PL cez edupage). Rodič nemá nárok na pandemickú OČR.
- Ďalšie upresnené informácie dostanú rodičia cez edupage v najbližších dňoch. Žiadame Vás o pravidelné sledovanie správ na edupage školy.