V termíne od 15.06.2026 do 19.06.2026 (PO – PIA) naša škola zorganizovala školu v prírode v Babylonskej škole pre žiakov 3. a 4. ročníka. Škola v prírode sa uskutočnila v penzióne Bystrina, v obci Bystrá pri Brezne v NAPANTe pod vedením vyškolených lektoriek. Školy v prírode sa zúčastnilo 30 žiakov, z toho 13 žiakov zo 4. ročníka, 17 žiakov z 3. ročníka a pedagogickým dozorom PaedDr. Ivany Magdechovej, Mgr. Zuzany Hoblíkovej a Mgr. Ivany Špalkovej.
Program v Babylonskej škole v prírode bol tematicky zameraný na tému „Kniha džunglí“. Lektorky si na začiatku týždňa žiakov rozdelili do 4. dielní. V každej dielni sa učili zážitkovou formou prostredníctvom hry, divadelných dielní a sprievodného programu. Divadelné dielne boli zamerané na rozvoj osobnosti detí, prostredníctvom jednoduchých a zložitejších dramatických a tvorivých hier, aby pripravili detí na záverečné predstavenie, ktoré bolo výsledkom ich niekoľko dennej snahy, veľkým zážitkom pre nich aj pani učiteľky.
Škola v prírode v Babylonskej škole prebiehala v areáli penziónu a v jeho okolí. Väčšina aktivít sa konala vonku. V utorok sme sa zúčastnili vychádzky na Tále, v stredu mali žiaci športové popoludnie a vo štvrtok sme navštívili Bystriansku jaskyňu. Každý večer žiaci absolvovali s lektorkami zábavné aktivity - diskotéka, karneval, bingo, divadelné predstavenie.
Pobyt v škole v prírode všetci žiaci hodnotili veľmi pozitívne. Žiaci si upevnili prosociálne vzťahy, získali nové kamarátstva, pomocou tvorivej dramatiky si zvýšili sebavedomie, prostredníctvom dramatických hier si rozvíjali osobnosť, získali skúsenosť s divadlom, nadobudli dobrý vzťah k prírode, aktívnemu odpočinku a tráveniu voľného času.